След повече от 15 години, известният Winamp Media Player ще затвори на 20 декември, обявиха създателите му в сряда.
След години на лутане, Winamp пусна Android и Mac версии през 2010 г. и 2011 г., съответно, но това изглежда е било твърде малко и твърде късно, за да спаси компанията.
Спирането включва и Winamp.com и свързаните с нея услуги. В края на 90-те и началото на 2000 година Winamp беше най-разпространената услуга за слушане на музика и радио. Тя изгуби популярността си, след като услуги като iTune и Windows Media Player влязоха в мрежата.
Winamp беше разработена от бившите студенти на Университета в Юта Джъстин Франкел и Дмитри Болдирев и стартира през 1997 година. Тя бързо спечели популярност наред с увеличаващото се споделяне на МР3 файлове. Компанията AOL закупи фирмата на Франкел за 80 милиона долара през 1999 година.
През 2007 година, когато Winamp отбеляза 10-тата си годишнина повечето хора вече се бяха насочили към по-модерни дигитални услуги за музика.
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 06:10
До 28 градуса по Черноморието
Дата: 22/06, 06:00
Спортът по телевизията в понеделник 22 юни
Дата: 22/06, 05:00
Хороскоп за понеделник: Телец - стабилност; Рак - инициатива; Везни - баланс; Стрелец - трансформации; Водолей - загриженост
Дата: 22/06, 04:30
На 22 юни 1889 г. се въвеждат първите пенсии в света от Германия
Дата: 22/06, 04:00