Снимка: Пиксабей
Европейската комисия декларира готовността си за енергичен подход за намаляване на бюрокрацията, предава БТА. Това пише в проект на така наречения стратегически документ Компас на конкурентоспособността, който ще бъде официално представен от ЕК идната седмица, с който се е запознала предварително ДПА.
Очаква се първите стъпки да бъдат предприети през февруари и да включват опростени правила при отчитането на устойчивото финансиране и надлежната финансова проверка.
В проекта от около 20 страници ЕК очертава приоритетите си по отношение на бъдещата си икономическа политика през идните две години.
Част от мерките може да засягат, например, разпоредбите на ЕС относно веригата на доставки, които имат за цел да държат големите компании отговорни, ако се възползват от детски или принудителен труд извън границите на ЕС.
Освен намаляването на бюрокрацията, целта е да се насърчат инвестициите в иновативни технологии, като тези, базирани на изкуствен интелект, да се осигури по-голяма подкрепа за технологии, намаляващи въздействието върху климата, както и да се намалят цените на енергията.
Комисията също така подчертава, че възнамерява да се придържа към целта ЕС за постигане на въглеродна неутралност до 2050 г.
Предвижда се също така да се прилага и нова проверка на конкурентоспособността, за да се съблюдават по-внимателно нови инициативи, като например оценка на очакваното въздействие на проектите на ЕС върху разликите в разходите при сравнение с други международни конкуренти.
Понастоящем ЕС се сблъсква с конкуренция предимно от страна на Китай и САЩ, където компаниите сега имат предимства в сравнение с ЕС, когато става въпрос за цените на енергията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пол Мание спечели и третия етап от Джиро д'Италия
Дата: 10/05, 18:01
Ръководството на Спартак: Отборът показа характер, а подкрепата от трибуните беше на ниво
Дата: 10/05, 17:35
Важно за пътуващите с автобус №46 във Варна от утре
Дата: 10/05, 17:31
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 17:30