Почнат по времето на НРБ блок дочака акт 16: Приема новодомци след 35 години чакане


26/01/2025, 20:12

Кадър pronewsdobrich.bg

Куриоз в Добрич.

Повече от 35 години собствениците, чиито имоти са отчуждени за изграждането на новия жилищен блок „Добрич“, чакат, за да влязат в домовете си. 

Към настоящия момент всички документи, относими към въведения в експлоатация блок „Добрич“ са предадени на нотариус, който ще оформи нотариалните актове на правоимащите собственици и същите ще бъдат въведени във владение на своите имоти. Това отговориха от общинската администрация в отговор на въпроса ни кога собствениците на жилища в блок „Добрич“ ще получат ключовете и ще могат да обитават новите си домове, кадър Про нюз Добрич.

Припомняме, че след проверка на държавната приемателна комисия блок „Добрич“ е официално въведен в експлоатация с разрешение за ползване от 7 ноември миналата година.  „Акт 16“, с който се установява годността за ползване на строежа,  е издаден съгласно всички законови изисквания.

Повече от 35 години собствениците, чиито имоти са отчуждени за изграждането на новия жилищен блок „Добрич“, чакат, за да влязат в домовете си.  През 80-те години на миналия век са отчуждени имоти в центъра на града срещу задължението да се изградят жилищни блокове за собствениците. Построен е само блок „Добруджа“, в който са настанени част от хората. Останалите чакат вече десетилетия да бъдат компенсирани и да влязат в нови апартаменти. Някои от тях вече не са между живите.

За периода от 2009 г. до 2014 г. за строителството на блок „Добрич“ от Община град Добрич са вложени над 3 милиона лева. През 2014 г., поради липса на финансов ресурс, строително-монтажните работи са прекратени. Блок „Добрич е завършен окончателно през февруари 2023 г., но бе въведен в експлоатация в края на миналата година.  

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44

Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41

Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37

Спартак спечели важни три точки в борбата си за оставане в Първа лига
Дата: 10/05, 16:33

17-годишните „моряци“ победиха ЦСКА 1948 в Елитната група
Дата: 10/05, 16:23

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия