Пиксабей
„Ставай и се включвай онлайн!", изкомандваха учители по Вайбър на телефоните на ученици, които не са във виртуалните класни стаи. Така започна за някои първият ден от онлайн обучението. Всички класове в пловдивското ОбУ „Пенчо Славейков имат Вайбър групи и бързичко се прави връзка, ако някой липсва в час, пише Марица.
По силата на решението на Областния щаб от днес заради грипа всички училища в Пловдивско превключиха в режим на обучение от разстояние в електронна среда, а най-трудна е организацията за деца от уязвими групи. В ОбУ „Пенчо Славейков" всички ученици са от „Столипиново". До вторник включително занятията ще се провеждат смесено синхронно за по-големите и асинхронно за учениците от 1. и 2. клас.
Всяка сутрин ще чакаме родителите на децата от трите паралелки първолаци и четирите паралелки второкласници да вземат подготвените от класните ръководители работни листове, разказа директорката Екатерина Делинова. Медиаторите ги раздават рано на входа на училището, а учителите обясняват как да се изпълнят заданията. На следващия ден родителите трябва да предадат попълнените листове и тогава ще получават на хартия следващите уроци.
https://www.marica.bg/plovdiv/obrazovanie/uchiteli-vdigat-ot-legloto-po-vaybar-stavay-i-se-vklyuchvay-onlayn-v-chas
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Министърът на външните работи на Северна Македония: Не сме готови за промяна на конституцията
Дата: 07/05, 23:41
Евтим Милошев е номиниран за министър на културата
Дата: 07/05, 23:35
1500 кораба са блокирани в Персийския залив
Дата: 07/05, 23:28
Публикуваха предполагаемо предсмъртно писмо на Епстийн
Дата: 07/05, 23:21
Енчо Керязов е новият министър на младежта и спорта
Дата: 07/05, 23:14