кадри Народно събрание
редактор Веселин Златков
Положението е много тежко и всички оптимисти трябва да ги разочаровам, това заяви финансовият министър Теменужка Петкова на изслушване в Народното събрание. В последните три години е водена неразумна политика по отношение на публичните финанси, допълни тя. Петкова каза също, че правителството ще предложи бюджет с 3% дефицит, но това ще бъде много трудно.
Финансовият министър подчерта в изказването си, че повишаването на пенсиите не е гарантирано с повишаване на приходите. „10 милиарда от дефицита е от пенсии и заплати”, каза Петкова от трибуната.
Разходите за персонал в бюджета са се увеличили с 4,4 милиарда, а социалните плащани с 5,4 милиарда лева, каза още министърът. Специално за пенсиите тя подчерта, че за последните три години те са пораснали с 8,9 милиарда.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп: Искам по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна
Дата: 09/05, 07:26
630 820 евро събра благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Дата: 09/05, 07:14
ЦСКА отне второто място от ЦСКА 1948
Дата: 09/05, 07:05
Спират пети блок на АЕЦ "Козлодуй"
Дата: 09/05, 07:00
С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00