Кадър Ютуб
След "Еконт" и "Спиди" ще увеличи цените на вътрешните и международните доставки на палетизирани пратки с 10%. Според „Спиди“, корекцията е необходима, за да се отговори на нарастващите изисквания при транспортирането на пратки с висок фискален риск.
Освен това, за най-масовия сегмент – леките пратки до 7 кг, изпращани в България – таксуването вече ще се извършва според реалното физическо тегло, а не по обемно тегло, ако то е по-голямо, пише Новинарник.
Допълнително, таксата за наложен платеж по банков път се увеличава от 0,6% на 0,7% без ДДС, с минимална стойност от 50 стотинки без ДДС на пратка. Това поскъпване се обяснява с динамиката в банковия сектор и нарастващата стойност на финансовите услуги.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Путин: Финландия иска да откъсне части от Русия
Дата: 11/05, 10:44
Нешка Робева тъгува за зет си: Жоро, просто отлетя към „Небесния оркестър“
Дата: 11/05, 10:41
Камарата на строителите във Варна притеснена от работата на местната администрация и ЕСУТ
Дата: 11/05, 10:36
Иван Тренев: Ботев не е убит от турците, а от Никола Обретенов
Дата: 11/05, 10:302 Коментара
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 10:30