снимка Булфото
Новак Джокович оказа подкрепа на протестиращите сръбски студенти като се появи на голямо спортно събитие, облечен със суитшърт с надпис „Студентите са шампиони”. Това ппредаде Нова телевизия.
Межвуременно Нови Сад се готви за нова 24-часова студентска блокада. На 1 февруари се навършват точно три месеца от трагедията, когато падналата козирка на гарата в града уби 15 души и рани тежко други двама. Това е кулминацията на протестите и поредният опит да бъде принуден режима на Александър Вучич да изпълни исканията.
Към младежите се присъединиха хора от над 160 града и общини в Сърбия. Въпреки оставките в началото на седмицата на сръбския премиер Милош Вучевич, както и на кмета на Нови Сад Милан Джурич, исканията на младежите остават непроменени. Студентите настояват властите да поемат морална отговорност за инцидента с козирката на жп гарата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Шакира представи официалната песен за Мондиал 2026
Дата: 07/05, 23:07
Започва ремонт на едното платно от АМ „Хемус“ между Шумен и Каспичан
Дата: 07/05, 23:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 23:00
Войната на Тръмп срещу Иран срина приходите на „Макдоналдс“
Дата: 07/05, 22:55
САЩ наложиха санкции на свързани с Куба две компании и физическо лице
Дата: 07/05, 22:45