кадър бТВ
„Инцидентът в Нови сад, заради който избухнаха протестите, е само повод. Реалната сила, която ги движи, е недоволството срещу авторитарния режим на Александър Вучич“.
Това каза в интервю за предаването „120 минути“ Едвин Сугарев, бивш генерален консул на България в Ниш.
„Този режим се определя като стабилокрация – авторитарен режим, най-често тежко корумпиран, който успява да оцелее въпреки всички неприятности, които му се случват по политическия му път“, допълни Сугарев.
Той припомни, че протестите в Сърбия започнаха още през 2017 г., когато Вучич беше избран за президент, след като беше премиер на страната.
Сугарев припомни, че през 2017 г. Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа даде заключение, че изборите са сериозно манипулирани.
„Протестите сега имат един основен лозунг „Корупцията убива“ и символът са ръкавици, намазани с червена боя, тоест с човешка кръв. Хората казват на режима на Вучич „ръцете ви са кървави“, коментира още бившият ни генерален консул в Ниш.
Той подчерта, че сега недоволството е организирано от студентите, а не от сръбската опозиция, която е слаба, защото е много разединена, предаде бТВ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Гълъб Донев за дълга на България: Ще направим анализ, нямаме много време
Дата: 07/05, 18:53
Ветераните на Спартак се разминаха с финал на държавното по футбол
Дата: 07/05, 18:45
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 18:40
Ездачи показаха класа на конна база "Виница"
Дата: 07/05, 18:35
Шефът на КТ „Подкрепа“: Атанас Пеканов направи батаците с ПВУ в частта „Енергетика“
Дата: 07/05, 18:30