С 1 млн. лева МЗ е популяризирало профилактични прегледи за рак по телевизията


04/02/2025, 08:37

снимка: МЗ

Министерството на здравеопазването е похарчило над един милион лева за телевизионна реклама, с която да се популяризират профилактичните прегледи за рак на маточната шийка.

Това става ясно от договори, публикувани в сайта на Агенцията по обществени поръчки, предаде БНР. 

Клиповете са излъчвани по трите големи телевизии у нас в продължение на 17 дни през декември миналата година, когато са били последните дни от кампанията за превенция срещу това онкозаболяване.

За изработка на телевизионния клип са похарчени още 120 хиляди лева. Кампанията за превенция срещу рак на маточната шийка е рекламирана и по 9 частни радиостанции през лятото, за което са платени 67 хиляди лева. 

Самата кампания се проведе като част от национална програма и включваше 90 хиляди безплатни прегледа за жени от 20 до 49 години, независимо от осигурителния им статус.  

От групата на жените между 30 и 40 години бяха изключени здравноосигурените, заради правото им на профилактичен преглед по Здравна каса. 

Началото на прегледите беше планирано за 1 октомври, но не навсякъде започнаха тогава, заради забавяне в сключването на договори с лечебни заведения. Постигнатите резултати ще станат ясни през март.  

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Днес е празникът на Шумен
Дата: 11/05, 01:00

На 11 май имен ден празнуват Кирил, Киро, Кирчо, Кирана, Кика, Методи
Дата: 11/05, 00:30

Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:002 Коментара

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 00:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 00:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия