Снимка: Български антарктически институт
Винаги съществува опасност, когато се работи по ледници, но тези изследвания са изключително важни, защото дават възможност да се проследи тяхното движение и глобалните промени в температурите в Антарктида. Имало е риск и за двамата, но те са опитни и това не е довело до нещо по-сериозно. Те са вързани с въже един за друг, те са партньори, коментира в "Денят започва" проф. Христо Пимпирев относно инцидента на Антарктида.
Ядреният физик Васил Гурев пропадна на два метра дълбочина в ледена пукнатина при геофизични научни изследвания на ледника Кондел на Антарктида. Той е спасен благодарение на полевия асистент Александър Вълчев, който е успял да го извади на повърхността.
По думите му екипите трябва да бъдат много добре подготвени и да спазват много стриктна дисциплина за придвижване, като е важен и полевият асистент, който съпровожда учения трябва да е подготвен да го спре да не пропадне.
Подчерта, че Антарктида крие много опасности, тъй като терените са много нацепени с пукнатини.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кристиано Роналдо и Лионел Меси загубиха няколко милиона последователи заради мащабна кампания на Meta
Дата: 08/05, 02:001 Коментар
Глобяват Община Шумен за недостатъчен контрол на сметището
Дата: 08/05, 01:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 01:00
На 8 май църквата почита паметта на Свети апостол и евангелист Йоан Богослов, честват се имената на Йоан, Йоана, Иван, Иванка
Дата: 08/05, 01:00
Роналдо с гол номер 100 в саудитското първенство
Дата: 08/05, 00:45