Край на ваканцията за хиляди ученици от тази дата


05/02/2025, 10:26

Пиксабей

Здравните власти съобщиха, че няма да се удължава действието на мерките за грипната епидемия в Пловдив. 

Последната заповед бе до 4 февруари, потвърди д-р Аргир Аргиров, директор на Регионалния център по здравеопазване.

Той поясни, че след като учениците преминаха на онлайн обучение - случаите на грип и остри респираторни заболявания са намалели, предава БНР.

Хората в работоспособна възраст остават значително по-засегнати от грип и вирусни заболявания в началото на февруари. Припомняме, че междусрочната ваканция за учениците е 5 февруари. 

Следващите два дни дни са неучебни за Пловдив и повечето общини в областта. Последно кметът на Асеновград Христо Грудев също издаде заповед, с която на 6 и 7 февруари учениците няма да се върнат в класните стаи.

Грипната епидемия в Габровско се отменя на 5 февруари.

Решението е взето след заседание на Областния щаб за борба с грипа и острите респираторни заболявания, на база обобщените данни, които сочат намаляване на заболеваемостта, предава БНР.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Файненшъл таймс": ЕС се готви за преговори с Владимир Путин
Дата: 07/05, 22:06

Указ на президента, с който се предлага на НС да избере Румен Радев за премиер, ще бъде обнародван в "Държавен вестник"
Дата: 07/05, 22:02

Бони Тейлър е в кома след спешна операция
Дата: 07/05, 22:00

Сабрутев: ПП няма да подкрепи кабинет на Радев заради спорни назначения
Дата: 07/05, 21:58

Яник Синер се присъедини към протестите срещу наградния фонд на “Ролан Гарос”
Дата: 07/05, 21:47

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия