снимки: МВР
Специализирана полицейска операция срещу разпространението на синтетични канабиноиди в различни продукти чрез онлайн базирани платформи проведе ГДБОП-МВР на територията на София на 3 февруари. Акцията е реализирана под надзора на Софийската градска прокуратура, съобщиха от Министерство на вътрешните работи.
По време на операцията служителите на отдел „Наркотици“ и дирекция „Киберпрестъпност“ преустановиха дейността на интернет сайта за продажба на вейпове и различни по вид и състав продукти, съдържащи забранени за внос, продажба и употреба в страната на наркотични вещества, които представляват аналог по смисъла на българското законодателство на забранените синтетични канабиноиди THC и HHC - HHCP, THCV, THP,THC-PO, THC-B, 10-OH-HHC, 10-OH-HHCP.
Трима българи са задържани по време на операцията, двама от тях - при опит да изпратят чрез куриерска компания до крайни получатели в цялата страна 32 кутии, съдържащи различни видове продукти с наркотични вещества или техни аналози. Установено е, че те администрират и интернет сайтовете, чрез които са направени поръчките.
Спрямо обвиняемите е наложена мярка за процесуална принуда задържане за довеждане пред съда. На всички тях са повдигнати обвинения за осъществяване на дейност по държане на наркотични вещества или техни аналози с цел разпространение – чл. 354а, ал.1 НК.
В хода на проведената операция са извършени претърсвания на два адреса и два автомобила, използвани от задържаните. Проведени са обиски на двама от тях.
В резултат на проведените действия по разследването са открити и иззети над 1000 различни артикули, сред които електронни цигари за пушене вейп с аксесоари, екстракти и пълнители за тях, както и такива със съцветия от марихуана. Намерени са и множество кутии с глави марихуана, айс топчета, бурканчета с хашиш и хранителни продукти - буркани, кутии и пликове с желирани бонбони, бисквити, мед и други. Иззети са още кабели и батерии за вейп устройства, цигари с неустановено съдържание, хартии за цигари, лаптопи, телефони и над 6000 лева в брой.
Работата по случая продължава.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Турист се удави в Слънчев бряг
Дата: 12/08, 09:49
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Дата: 12/08, 09:45
Засякоха пиян с мотопед без регистрация във Варненско
Дата: 12/08, 09:28
Бойко Ноев: България не е готова да защитава въздушното си пространство под 3000 метра
Дата: 12/08, 09:231 Коментар