Кадър Лидл
Наближаващият ден за бойкот на веригите в България на 13 февруари изглежда няма да промени плановете на Лидл.
Лидл България продължава своята експанзия и през 2025. Магазините на Lidl в страната вече са 136, след като още в първите дни на януари два нови обекта на веригата отвориха врати в Бургас и Русе.
_%20610x%201200.png)
До края на годината Lidl планира да разкрие още поне 8 магазина, както в големи градове катo София, Пловдив, Варна, Бургас, така и в по-малки, в които до момента веригата не е присъствала – Айтос, Септември, Костинброд и др., предаде economy.bg.
Във всеки нов собствен обект през 2025 компанията ще инвестира между 10 и 18 млн. лв., в зависимост от големината и вида на магазина, размер на паркинга, външни площи и др. В това число се включват разходите за земя, строителство и оборудване.
Над 200 нови работни места Разширяването на търговската мрежа на веригата през 2025 ще доведе и до разкриването на над 200 нови работни места. В това число се включват служители в магазините и двата логистични центъра на компанията. В допълнение, по-голямата натовареност през лятото в обектите на веригата по Черноморието, налага и ангажирането на още около 140 сезонни работници.
По данни на Института за пазарна икономика средната месечна заплата в компанията за 2023 г. е с близо 10% по-висока от средните възнаграждения в сектор „Търговия“ в страната и с над 43% повече от тези в сектор „Транспорт“. Още по-значими са тези разлики в по-малките градове. С по-високите си възнаграждения и присъствието си като сигурен, коректен и надежден работодател, компанията влияе на местените пазари на труда и дава нови възможности за развитие на регионите.
През 2025 г. компанията ще продължи да инвестира и в реновиране и модернизиране на настоящите си обекти, както и в повишаване на енергийната ефективност. Тук се включва ново оборудване, което да допринесе за допълнително удобство при пазаруване, каси на самообслужване, изграждане на фотоволтаици, зарядни станции за електромобили и др.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Русия съобщи за украинска атака с ранен цивилен
Дата: 09/05, 09:44
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 09:40
Предполагаем случай на хантавирус в Испания
Дата: 09/05, 09:38
Георги Лозанов: До президентските избори ще е станало ясно каква власт е дошла
Дата: 09/05, 09:281 Коментар