кадър: БНТ
Президентът на Венецуела Николас Мадуро беше отведен в затвор в Ню Йорк.
От Белия дом разпространиха кадри, на които се вижда как служители на Агенцията за борба с наркотици ескортират окования в белезници венецуелски лидер. Той пък се чува да поздравява агентите с думите "Лека нощ и Честита Нова година.
След отвеждането му от Каракас, Мадуро за кратко беше отведен в залива Гуантанамо, бяха му повдигнати и нови обвинения - за конспирация за трафик на кокаин към САЩ, предава БНТ.
Властите в Каракас настояват Николас Мадуро да бъде освободен, а опозицията е на мнение, че той е сключил сделка с Вашингтон и е знаел, че ще бъде отведен на американска територия.
На пресконференция във Флорида Доналд Тръмп съобщи, че е била подготвяна и втора фаза удари във Венецуела, но че такива не се налагат. САЩ временно ще управляват най-богатата на петролни залежи страна в света, уточни още американският президент.
Доналд Тръмп, президент на САЩ: "Ще управляваме страната докато не се уверим, че е възможен безопасен и законен преход във властта. Не искаме да допускаме някой друг да поеме контрола и да се стигне до същата ситуация. Ще останем на власт докато не се уверим, че стабилността е възможна."
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
ГДБОП откри наркотик за 180 хиляди лева в праговете на автомобил
Дата: 06/01, 14:20
Зрителите се разделиха за Гергана Венкова, някои признават, че ги плаши
Дата: 06/01, 14:18
Условна присъда и глоба от 2 хиляди лева за данъчния инспектор от НАП във Варна, хванат с подкуп
Дата: 06/01, 13:581 Коментар
Варна почете годишнината от рождението на големия български поет и революционер Христо Ботев
Дата: 06/01, 13:50
Експерт прогнозира 9-10% ръст на заплатите и прозрачност при възнагражденията у нас през 2026 г.
Дата: 06/01, 13:381 Коментар