снимки: Агенция "Митници"
Около 18:45 ч. на 9 февруари на МП „Гюешево“ митническите служители спрели лек автомобил, влизащ в България от Северна Македония. В него пътували двама граждани на Косово, съобщиха от Агенция "Митници".
Превозното средство било селектирано за щателна митническа проверка. В хода й бил установен тайник. В него били намерени 9 изделия от жълт метал с различна форма и размери. Общото им тегло възлиза 2 925 грама.
Инспекторите установили и втори тайник с електрическо заключване в средната конзола на автомобила, който бил празен към момента на проверката.
Изделията от жълт метал са иззети. Под ръководството на Окръжна прокуратура – Кюстендил се водят действия по разследване по образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 242, ал. 1, б. „д“ и б. „е“, вр. чл. 20, ал. 2 от НК – пренасяне през границата на страната на стоки за търговски цели в големи размери без знанието и разрешението на митниците.
Гражданите на Косово – 22-годишният Е. Я. и Д.Б. на 21 години, са привлечени в качеството на обвиняеми и са задържани за срок до 72 часа.
Предстои да бъде внесено в съда искане за вземане на мерки за неотклонение „задържане под стража“ спрямо лицата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кремъл повтори думите на Путин, че войната върви към своя край
Дата: 12/05, 15:40
Химикали, излети в канализацията, може да са довели до взрива край детска градина в Горна Оряховица
Дата: 12/05, 15:30
Кузман Илиев: Вървим към Виденовото време
Дата: 12/05, 15:23
Василев: Предложените законови промени няма да намалят цените и могат да доведат до обратен ефект
Дата: 12/05, 15:17
Модева: Бюджетът за реклама на България е доста ограничен в сравнение със съседните страни
Дата: 12/05, 15:09