Всичко се обърка с деня на бойкота: Продажбите скочиха


12/02/2025, 18:00

Пексел

В деня на бойкота на големите търговски вериги в Румъния (10 февруари) търговията на дребно в страната е била същата, както преди седмица, заяви министърът на земеделието Флорин Барбу.

По думите му хората са пазарували като в обикновен понеделник и секторът не е бил засегнат, дори е бил регистриран по-висок процент на продажби – с 10-20 на сто. Информацията беше потвърдена и от Асоциацията на големите вериги за търговия на дребно в Румъния (AMRCR). Оттам съобщиха, че дейността на магазините се е извършвала нормално и не е имало значително намаляване на броя на клиентите, предаде Глас нюз. 

Още веднъж моля всички – и тези, които правят политика в момента – да оставят фермерите, да оставят преработвателите на мира, да не създават финансови затруднения на румънските производители”, призова от социалните мрежи министърът на земеделието Флорин Барбу. Той напомни, че 70 процента от продуктите по рафтовете в магазините за търговия на дребно са румънски. 

“Ще ви дам пример. Ако отидем в някоя търговска верига и говорим за хлебни изделия, хляб, хлябове, има само един или два продукта, които идват отвън. Останалите два, пет, тридесет продукта са произведени от румънски преработватели. Ако отидем за олио, в магазините на дребно има осем вида олио, от които седем са румънски”, коментира Флорин Барбу.

В средата на миналата седмица бившият крайнодесен независим кандидат за президент на Румъния Калин Джорджеску прикани сънародниците си на 10 февруари да купуват само румънски стоки и определи акцията като “благороден жест, а не бойкот на големите вериги магазини”. Призивът му предизвика и контраакция на група активисти, които на свой ред призоваха румънците да пазаруват във всеки супермаркет или хипермаркет, независимо от населеното място и да носят знамето на Европейския съюз.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



БТВ обяви министрите на Радев
Дата: 07/05, 17:04

Събраха над 28 милиона подписа за изгонването на Мбапе от Реал Мадрид
Дата: 07/05, 17:00

Кабинетът "Гюров" предложи данъчни облекчения
Дата: 07/05, 16:54

Икономист: Свиване на администрацията наполовина
Дата: 07/05, 16:531 Коментар

Петролът стана по-евтин с 5 процента
Дата: 07/05, 16:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия