Отдръпването на морето разкри античен град в Турция


12/02/2025, 16:54

Кадър Х

Останки на пристанище от IV век пр. н.е. излязоха на повърхността до егейското крайбрежие на Турция, съобщава „ТРТ Хабер“. Каменните останки на античния град Адрамитион излизат наяве след необичайното отдръпване на морето с близо 40 метра, предава Дарик. 

Древните структури са забелязани до плажната ивица на град Бурханийе в окръг Балъкесир. Жителите на града забелязали причудливите градежи, докато се разхождали по плажната ивица, като не пропуснали възможността да ги заснемат.

Според учените отдръпването на водата няма връзка със сеизмичната активност в Егейско море от последните дни. Те съобщават, че останките на древния град са видими и от въздуха.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Предупреждение за дъжд и гръмотевици в следобедните часове в част от страната
Дата: 06/05, 13:30

Варна отбеляза Деня на храбростта и празника на Българската армия
Дата: 06/05, 13:22

Учени: Черно море се затопля, предстоят екстремни явления
Дата: 06/05, 13:15

Стефка Костадинова даде пълномощно на Весела Лечева
Дата: 06/05, 13:05

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 13:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия