Пиксабей
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че иска федералното министерство на образованието да бъде закрито незабавно, предаде Ройтерс, предаде БТА и OFFnews.bg.
Още от миналата седмица Тръмп настоява за закриване на Министерството на образованието. Той заяви, че би искал да го направи чрез указ, но призна, че за изпълнението му ще е необходима подкрепата на Конгреса и учителските синдикати.
„Бих искал то да бъде закрито незабавно. Министерството на образованието е една голяма измама", заяви Тръмп.
Незабавното закриване на Министерството на образованието би могло да наруши отпускането на десетки милиарди долари за подпомагане на училищата K-12 и на студентите за обучение.
Незабавното закриване на министерството би създало проблеми с разпределението на десетки милиарди долари за подпомагане на училищата и на студентите за обучение.
През първите си седмици на власт Тръмп предприе значителни промени в управлението, настоявайки федералните служители, които работят дистанционно, да се върнат в офисите или да напуснат. Освен това той проучва възможности за намаляване на разходите и съкращаване на работни места, както и за закриване на определени правителствени агенции, включително USAID.
Закриването на Министерството на образованието беше сред основните цели на Тръмп. Тази му идея датира още от първия му мандат от 2017-2021 г., но тогава Конгресът не предприе действия. В агенцията работят 4245 служители и през последната година тя е изразходвала 251 млрд. долара.
Консервативните мозъчни тръстове, които призовават за закриването на Министерството на образованието, предлагат други агенции да се занимават с ръководството на неговите програми за подпомагане и да осъществяват дейностите му.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ген. Атанасов иска изслушване на вътрешния министър и председателя на ДАНС за взрива в „ЕМКО“
Дата: 11/08, 14:45
Откриха мъртъв 30-годишен шампион по джудо на жп гарата в Дамяница
Дата: 11/08, 14:41
1119 нарушения на скоростните режими са установени в област Видин по време на операция "Скорост"
Дата: 11/08, 14:35
Демерджиев: България ще бори безкомпромисно организираната престъпност и тероризма
Дата: 11/08, 14:17