Котка спаси дете при пожар в Нова Загора


14/02/2025, 15:47

Пексел

Детето е било само на третия етаж на къща, намираща се на ул. „Хаджи Димитър“ в Нова Загора. Пожарът е възникнал около 14 часа на 13 февруари (четвъртък). Докато 12-годишното дете спи, при късо съединение се запалват сушилнята и пералнята.

Котката герой започва да драска и бута вратата на стаята. Детето се събужда и това го спасява. То успява да се обади на тел. 112, пише Нова Варна

Пристигналите на място пожарникари успяват да го изведат от сградата с помощта на специална маска, подаваща кислород, тъй като етажът е бил силно задимен.

Произшествието е ликвидирано. Спасителната операция е ръководена от началника на пожарната служба. Благодарение на бързите действия на пожарникарите няма жертви и пострадали.

При пожара са били унищожени бяла и черна техника, дограма и 200 кв. м. опушени стени. Сградата е спасена.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Жълт код за опасност от слана в 14 области за днес
Дата: 04/05, 07:18

Голям пожар в Сливен
Дата: 04/05, 07:10

123 години от гибелта на революционера Гоце Делчев
Дата: 04/05, 07:05

Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 04/05, 07:00

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 04/05, 06:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия