кадър БНТ
редкатор Веселин Златков
Вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов заяви, че в железниците у нас се изливат огромни средства, но масово се краде. „Краде се от всички, от кантонера, до директора, вероятно и до министъра”, каза той в „Панорама” по БНТ.
Той говори и за БДЖ, и за железопътната инфраструктура, като подчерта, че в тях са вложени милиарди, а резултатът се вижда от всички пътници.
Караджов заяви, че железниците трябва да са гръбнака на транспортната система и това е неговата амбиция. Министърът коментира, че графиците на влаковете трябва да са основа за графиците на другите видове транспорт.
8 служители на железниците са уволнени за преминаване на червен сигнал, откакто министърът е издал изрична забрана за това. Караджов обясни, че това е било масова практика. Железниците се разпадат, както и системата ѝ за сигурност, призна той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 16:50
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 16:50
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 16:50
Двама мъже пострадаха при нападения с нож в Дупница
Дата: 11/05, 16:48