Снимка: Пиксабей, илюстративна
Около 40 чувала с парчета мазут са събрани от ивицата на плаж "Харманите" в Созопол, предава БТА. Почистването продължава до пълното им отстраняване от служители на фирмата-концесионер на ивицата, на която е издадено предписание за почистване на брега, казаха от Община Созопол. Оттам посочиха, че все още няма официална информация кой е причинител на замърсяването.
Проверка на плажа бе извършена вчера от Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) - Бургас, и Басейнова дирекция „Черноморски район“ (БДЧР) – Варна, след сигнал на граждани за наличие на мазутни петна по брега.
Още вчера бяха отстранени 50 процента от появилите се втвърдени мазутни парчета. Днес по ивицата почти не се забелязват замърсявания.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Димитър Тонев разтрогна договора си с Черно море
Дата: 22/06, 19:30
Двама чужденци починаха в Слънчев бряг
Дата: 22/06, 19:17
Александър Попов: Българската икономика е много лабилна от външни шокове
Дата: 22/06, 18:53
2 малки деца бяха открити мъртви в кола във Франция, обхваната от жегата
Дата: 22/06, 18:46