Спонсор на Тръмп: Благодарен съм, че не инвестирах пари в Русия. Там има мир само от време на време


23/02/2025, 11:15

Пекселс

Американските петролни компании няма да се втурнат обратно в Русия дори при мирно споразумение между Москва и Киев, тъй като предишният им опит е бил белязан от сериозни загуби, казва американският шистов магнат Харолд Хам, цитиран от Financial Times, предаде Профит.

Основателят на Continental Resources и водещ донор на предизборната кампания на Доналд Тръмп споделя пред FT, че Русия от десетилетия е трудно място за бизнес и той е благодарен, че не е последвал примера на други инвеститори, вложили средства в третия по големина производител на петрол в света.

„Много хора загубиха значителни суми там. Смятам, че ще проявят голяма предпазливост, преди да решат да се върнат. От време на време в региона има мир, но не за дълго“, коментира Хам в интервю.

Преговорите между американски и руски официални лица тази седмица засилиха спекулациите, че американски компании биха могли да се завърнат в Русия, ако бъде постигнато мирно споразумение и санкциите срещу Москва бъдат облекчени. Руските представители дори подчертаха потенциала за съвместни инвестиции в добива на въглеводороди, включително в Арктика.

„Знаем, че има американски петролни компании, които биха искали да се върнат в Русия“, заяви Кирил Дмитриев, ръководител на Руския суверенен фонд, който присъства на разговорите с американски официални лица в Рияд.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Излъчиха първенците по стрийтбол за V-VII клас от „Ученическа купа Варна 2026“
Дата: 12/05, 16:36

Арестуваха бизнесмен от София при опит за подкуп с 40 хиляди евро на областния управител на Добрич
Дата: 12/05, 16:32

Взривът в Горна оряховица: По чудо няма жертви
Дата: 12/05, 16:24

19 години затвор за руски гражданин, извършил предумишлено убийство край Варна
Дата: 12/05, 16:23

Един от най-верните депутати на Борисов напуска политиката
Дата: 12/05, 16:171 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия