Снимка: Булфото, архив
Президентът на Европейската футболна централа (УЕФА) Александър Чеферин критикува политическата коректност в западния свят и заяви, че свободата на словото вече не съществува, пише агенция dpa.
В интервю за вестник Delo в родната му Словения, Чеферин изрази опасения за бъдещето в Европа.
"На всички ни е писнало от политическа коректност. Тук, в западния свят, свободата на словото вече не съществува. Вече не можете да казвате това, което мислите. От една страна, има десни популисти, които имат проста реторика – мигрантите ви отнемат работните места и се занимават с престъпност, ЛГБТ пропагандата ще заличи семействата, те ще унищожат децата ви и т.н. Това е толкова опростена популистка реторика, че всеки може да я разбере", заяви Александър Чеферин.
"От друга страна, почти цялата западна политика се обръща към хората от интелектуално и арогантно високо ниво. Ето защо някои хора смятат, че десните популисти са революционери, противопоставящи се на доминиращото възприятие. Но не са", добави президентът на УЕФА.
Той коментира и дебата за правата на човека около Световното първенство по футбол през 2022 г. в Катар, което нарече "със сигурност типичен пример за лекции на европейски политически популисти, които не признават различни култури, различни религии и не разбират, че различните хора имат различни обичаи в различни среди".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
В Бургас стартира вторият етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 13:00
Водолази извадиха велосипед, тротинетка и пейка от дъното край Морската гара във Варна
Дата: 09/05, 12:50
Словашкият премиер пристигна в Кремъл за честванията на 9 май
Дата: 09/05, 12:301 Коментар
Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21