Гриша Ганчев е кандидат за шеф на Българска федерация по борба


25/02/2025, 22:30

кадър: БНТ

Бившият председател на Българска федерация по борба (БФБ) и настоящ член на Управителния съвет (УС) Гриша Ганчев се кандидатира официално за втори мандат като президент на организацията след първия през периода 1993-1995. Това съобщи БФБ само две седмици преди провеждането на Общото събрание. 

Ганчев, бивш собственик на футболните Литекс (Ловеч) и ЦСКА-София, ще има трима съперници в надпреварата за председател на БФБ. Преди дни клуб по борба "Левски" издигна кандидатурата на петкратната световна и шесткратна европейска шампионка Станка Златева, която изложи аргументите си на пресконференция днес, предаде БТА. 

Съперник на Ганчев ще бъде и настоящият президент на федерацията Христо Маринов, световен шампион от 2010 и европейски първенец от 2012, който води федерацията по време на може би най-успешния период на националния отбор за последните почти 30 години с олимпийските титли на Семен Новиков и Магомед Рамазанов, както и с десетките медали от световни и европейски първенства. Опозицията, най-вече в лицето на Златева, обаче е на мнение, че БФБ е поела по грешен път с привличането на чуждестранни състезатели. 

Последният кандидат за президент е Димитър Джамов, който наследи Ганчев на поста през 1995 и управлява федерацията до 1997. Изборът на клубовете ще бъде на 11 март от 10:30 часа във Варна - зала "Юнашки салон".  

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Костадинов алармира: 3-ма мъже с пръти нападнаха "Безсмъртния полк"
Дата: 09/05, 15:26

Пламен Китипов: Заплатата на главния архитект на Варна е запорирана по искане на общината
Дата: 09/05, 15:24

Линията Варна – Батуми се утвърждава като ключов коридор между Европа и Кавказ
Дата: 09/05, 15:13

Германия подготвя забрана на електронните цигари за еднократна употреба
Дата: 09/05, 15:07

На търг продават лични вещи на Мерилин Монро
Дата: 09/05, 14:501 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия