Пекселс
За утре е насрочен нов бойкот на веригите.
Бойкотът на търговските вериги не е нещо, което би могло да доведе до намаляване на цените и ползи за потребителите. Това коментира Габриела Руменова, създател на онлайн платформата "Ние, потребителите", в предаването „Бизнес старт“ на Bloomberg TV Bulgaria.
Според нея поставянето на таван на цените и надценките не са ефективни мерки, защото представлява вмешателство в пазара. „Всичко това води до ограничаване на конкуренцията и спекула. Трябва да се търси решение заедно с големите хранителни вериги. Акцията обръща внимание на бранша, че има проблем и е нужно да се потърси решение“, посочи тя. По думите ѝ досега няма пример в историята да е сполучливо нито средносрочно, нито дългосрочно, предприемането на радикални мерки като таван на цените.
Руменова се надява, че държавата би могла да помогне със субсидии на производителите и със създаване на пряка връзка между тях и продавачите, което ще скъси веригата за доставки.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
НИМХ обяви жълт код за половин България за 12 май
Дата: 11/05, 15:38
Десетки хиляди фишинг съобщения са изпратени от името на институции и куриерски компании
Дата: 11/05, 15:29
Гечев: Внесохме законопроекти против неоправданите цени в магазините
Дата: 11/05, 15:19
Човекът, който даде идеята Джирото да дойде в България: Няма нито едно обвинение от отборите на падналите състезатели към пътната настилка
Дата: 11/05, 15:13
Близо 20 държави проявяват интерес към подписване на споразумения за дронове с Украйна
Дата: 11/05, 15:09