Пиксабей
Ръст от 2 милиона лева на оборотите на големите търговски вериги по време на третия бойкот. Данните на Националната агенция за приходите показват, че на 26 февруари, ден преди бойкота, търговците са отчели над 25 млн. лв., а по време на протестната акция оборотите са скочили с малко над два милиона лева и са достигнали 27,4 млн. лв., предаде Нова.
Най-голям спад беше отчетен след първата протестната акция на 13 февруари - с 28.8% или 7,9 млн. лева. Седмица по-късно, при втория бойкот, спадът беше с 4,4 на сто, което е 1,1 млн. лева.
Следващата седмица се очаква Министерството на земеделието на представи законопроекта, който ще скъси веригата на доставка на храните от производителя до потребителя. Преди да бъдат внесени за гласуване в парламента, текстовете ще бъде обсъдени с браншовите организации на земеделските производители и с представителите на големите хранителни вериги.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Премиерът назначи 18 заместник-министри
Дата: 08/05, 21:14
Ясни са победителите в турнир по пожароприложен спорт във Варна
Дата: 08/05, 21:01
Доц. Кунчев: БАБХ не могат да се справят с обработката срещу комари
Дата: 08/05, 20:38
Антон Кутев: Логиката на новите лица е, че имаме нужда от бързи действия
Дата: 08/05, 20:18