Близо 30 души арестувани при акция срещу наркоразпространението в София


01/03/2025, 14:56

Снимка: МВР

Близо 30 души са задържани при операция в София проведена срещу разпространението на наркотици. Акцията на столичните полицаи е проведена в периода от 25 до 27 февруари. Полицейските действия са били проведени приоритетно в районите около училища и увеселителни заведения, както и на места, за които са събрани данни, че има присъствие на криминалния контингент, съобщават от МВР. 

За притежание и разпространение на различни по вид и количество наркотични вещества в арестите на районните управления са били задържани 29 човека, а по случаите са образувани бързи производства.

Автопатрул на Девето РУ задържа трима мъже в района на ж.к. „Люлин 5“. Полицейските действия са предприети незабавно, след като е получена информация, че тримата са забелязани да разпространяват наркотични вещества.  

Отзовалите се на място униформени служители установили мъж на 44 години и двама младежи на 19 и 17 години. В близост до тях, укрити в автомобилна гума, били намерени 76 топчета с кафяво и бяло прахообразни вещества. При справка в полицейските регистри се оказало, че 44-годишният мъж има криминално досие за извършени кражби, а 19-годишният вече е осъждан за наркотици. Тримата били задържани с полицейска мярка за 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство по чл. 354А, ал. 1 от НК.

Същия ден в ж.к. „Надежда 1“ служителите на охранителна полиция на  Второ РУ извършили проверка на 35-годишен софиянец, известен в миналото на органите на реда за извършени кражби. Мъжът доброволно предал 17 полиетиленови пликчета, съдържащи суха растителна маса. Извършеният тест показал, че съдържанието на пакетчетата е синтетичен канабиноид, а количеството е около 8,49 г. На софиянеца е наложена мярка за неотклонение „задържане под стража“ за срок до 72 часа и му е повдигнато обвинение по чл. 354А, ал. 1 от НК.

В рамките на специализираната операция криминалистите от Първо РУ задържаха десет човека. На бул. „Фритьоф Нансен“ те засекли 38-годишен шофьор, управлявал превозното си средство след употреба на дрога. При последвалата проверка у него било открито и полиетиленово пликче, съдържащо амфетамин. Мъжът отказал кръвна проба, а по случая било образувано бързо производство.

Петима са задържани в Четвърто РУ през последните дни. При проверките в кв. „Лозенец“ и централната част на столицата са открити различни количества марихуана и амфетамини.

Бързи производства срещу осем  души са образувани в Трето РУ в рамките на акцията. Хероин е бил открит при проверки на криминално проявен 35-годишен мъж и у сирийски гражданин, пребиваващ в страната ни с хуманитарен статут.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В Тенерифе днес посрещат круиза с хантавируса
Дата: 10/05, 09:03

33 пожара са потушени в страната през денонощието
Дата: 10/05, 08:55

Трафикът на всички гранични преходи и пунктове със съседните държави тази сутрин
Дата: 10/05, 08:53

Между 30 и 40 процента повече ще ни струва почивката в Гърция това лято
Дата: 10/05, 08:48

Варненец: Докога ще чакаме трагедия? Пътят за "Виница" е опасен!
Дата: 10/05, 08:331 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия