Пиксабей
Съединените щати въвеждат мита от 25 процента за всички стоки от Канада и Мексико. Това влиза в сила във вторник в 7 часа сутринта българско време. Борсовите индекси в Ню Йорк спаднаха, а експерти прогнозират, че митата ще нанесат сериозни щети на икономиките на Канада и Мексико. Повечето икономисти не виждат позитиви и за американската икономика, предаде Нова.
Тарифите са идея на Доналд Тръмп. Без обяснение той свързва продажбата на наркотика фентанил с търговските отношения с Канада и Мексико. Тръмп обяви митата преди месец, но им даде 30-дневна отсрочка, след като пазарите реагираха негативно на новината. Канада се закани да има "твърд отговор".
"Много е важно утре да влязат в сила 25-процентните мита на Канада и Мексико. Това започва. Ще трябва да имат мита. И ще трябва да построят автомобилните си заводи и други неща в Съединените щати. Тогава няма да има мита. Няма възможност да го избегнат. Митата за определени. Влизат в сила", заяви американският президент Доналд Тръмп.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Розовите" полета от Джирото край Бургас се оказаха с рапица
Дата: 09/05, 02:00
Задържаха петима, изтеглили над 20 бързи кредита с чужди лични карти
Дата: 09/05, 01:30
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 01:14
9 май - Ден на победата
Дата: 09/05, 01:00