снимка: Фейсбук
Жителите на Бяла черква и Павликени излизат на протест, тъй като остават без личен лекар. Над 1200 пациенти ще са без първична медицинска помощ, след като лекарят им беше осъден за шофиране след употреба на алкохол.
Десетки пациенти се събраха на протест пред болницата в Павликени, предаде БТВ.
Ако проблемът не бъде решен до края на месеца, ще блокират пътища и жп линии в региона.
"Майка ми е онкоболна и е без бъбрек. Тя ходи всеки месец по два, или по три, четири пъти и трябва личен лекар, защото без личен лекар тя не може да си взема лекарствата“, коментира Иван Сандев, пациент на д-р Рачев.
„С общината не съм си прекратил договора и ще дам всички папки, които са при мен, така, че да бъдат спокойни, от тази гледна точка аз съм коректен човек“, коментира по телефона д-р Росен Рачев.
От здравната каса заявиха за bTV, че лекарят е с преустановени права от 30 януари, а лекарската му практика е заличена.
Пациентите имат право на избор на друг личен лекар, като касата може да им окаже съдействие за включване в друга лекарска практика.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Славчо Велков: Дронът край компресорната станция е пробив в националната ни сигурност
Дата: 10/08, 08:28
Американски F-16 прехванаха два самолета край голф клуба на Тръмп
Дата: 10/08, 08:22
Нови огнища над Селиминово застрашават селото
Дата: 10/08, 08:16
Николай Младенов: Отхвърленият от Израел план за Газа е единствният път за мир
Дата: 10/08, 08:091 Коментар
Въздушна тревога в украински региони заради заплаха от балистични ракети
Дата: 10/08, 08:04