кадър: БНТ
Комисията по здравеопазване към Общински съвет взе решения за развитието на „Специализирана болница за активно лечение по пневмо-фтизиатрични заболявания-Варна“ ЕООД. На днешното заседание съветниците дадоха принципно съгласие за прехвърлянето на отделението по пневмо-фтизиатрия от сградата в село Звездица в базата с доболнична помощ на ул. „Мануш войвода“ 11А във Варна, пише "Морето".
Комисията даде положително становище да бъдат изразходвани до 485 хил. лева за ремонт и преустройство на сградата, където следва да се помещават двете здравни дейности.
Съветниците одобриха отпускането на 414 хил. лева, които да послужат за покриване на задължения и заплати на Тубдиспансера. Данните за нужната сума са към края на месец февруари тази година.
Местните депутати се обединиха около мнението, че е крайно време да се намери трайно решение за болничното заведение, така че да се излезе от порочния кръг с непрестанно недостигащи средства. Стана ясно, че за периода 2011-2024 година Общината е дала 4.6 млн. лева за подпомагане на болницата. Според съветниците подобряването на базата ще осигури по-добри условия на труд и ще привлече млади специалисти. Настоящият персонал, чийто заплати се бавят с месеци, е на пенсионна възраст. Това създава реална заплаха във всеки един момент здравното заведение да спре да работи.
Със сливането на дейностите се очаква месечните разходи да намалеят със 76 хил. лева и да има възможност за увеличаване на приходите със 120 хил. лева годишно.
Комисията даде положително становище за изграждане на ново тяло към ДКЦ 5. Реализирането следва да стане основно със средства по програма за безвъзмездно финансиране. Идеята в сградата да се разположи адрено-магнитен резонанс, както и да бъдат обособени операционни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Гечев, ПБ: ГЕРБ и ДПС се държат уплашено и смирено
Дата: 10/05, 13:04
Лекарят от "ТИСА" танцува отново
Дата: 10/05, 13:001 Коментар
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 12:40