4,5 млрд. лева ще изхарчим по празниците


03/12/2013, 09:41

Повече от 4,5 млрд. лева ще изхарчим в двете седмици около Коледа и Нова година, изчисляват търговци. Потреблението през декември традиционно е от три до пет пъти по-високо, отколкото средното потребление през останалите месеци на годината. Това заяви Мариан Колев от Българската ритейл асоциация, цитиран от вестник Стандарт.

Според последните данни на Националния статистически институт (НСИ), всеки българин харчи малко по-малко от 320 лв. на месец за потребителски нужди като храна, облекло, транспорт и почивки. Ако по Коледа харчим три до пет пъти повече от това, значи, че през двете седмици около празниците потреблението ще се вдигне до между 3,5 и 5,5 млрд. лв., или средно около 4,5 млрд. лв. 

Очаква се за подаръци всеки от нас да отдели с 2-3% повече отколкото през миналата година.

 

econ.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 25/06, 15:30

Стоичков изгледа победата на Бразилия в компанията на куп легенди
Дата: 25/06, 15:24

Руските войски напускат Кинбурнската коса на делтата на Днепър заради липса на доставки
Дата: 25/06, 15:231 Коментар

Ефремова: Средната пенсия ще достигне 543 евро през 2026 г.
Дата: 25/06, 15:20

Повторение на катастрофата на "Тракия": Камион скъса мантинелата и удари кола на „Струма”
Дата: 25/06, 15:15

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия