На река Марица Турция гради мегапроект


11/03/2025, 20:12

Кадър Starliner, Уикипедия

Голям проект готви Турция на километри от България. 

Частта на р. Марица в турския окръг Одрин е на път да се превърне в основна дестинация за практикуване на водни спортове в Турция, заяви Несим Иба, член на турската федерация по гребане, цитиран от "Хюриет дейли нюз", цитира Стандарт.

"Условията тук са страхотни. Такова обширно природно пространство не трябва да бъде използвано единствено за гребане", заявява Иба, отбелязвайки ролята на новоизградения гребен коридор във водите на р. Марица в близост до град Одрин. Това е първото подобно съоръжение в Турция, което отговаря на олимпийските стандарти, като именно там се провежда турското първенство по гребане.

"В Турция има много федерации, свързани с различните водни спортове. Ние работим заедно с тях, за да превърнем река Марица в основен център за водни спортове в страната", допълва Иба.

Необходимата инфраструктура е вече изградена и се намира на пешеходно разстояние от центъра на град Одрин, като за превръщането на Марица в основен център за водни спортове е нужно единствено организирането на разнообразни събития от страна на федерациите, става ясно от думите на Иба. Той е убеден, че с общите усилия на всички федерации Марица скоро ще се превърне в популярен център за водни спортове, като отбелязва, че федерацията по гребане планира да проведе няколко от основните си събития през 2025 г. именно там.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Камион с гръмнала гума предизвика верижна катастрофа на "Хемус"
Дата: 06/05, 20:38

СЗО спешно търси 82 пътници от борда на самолет
Дата: 06/05, 20:26

Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10

Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия