Държавата дължи близо 800 млн. лв. за ремонти на пътища


11/03/2025, 21:08

Снимка: Булфото

Близо 800 млн. лева дължи държавата на фирми в пътния бранш за изпълнени вече поръчки през миналата година, съобщиха от браншова камара „Пътища".

От Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) обещават държавата да се разплати след приемането на бюджета.

Държавата е длъжник на пътните фирми за дейности, които вече са извършили – като зимното почистване и направени ремонти, съобщава bTV.

„Разходите за всички тези дейности са направени – закупени са гориво, платени са заплатите на служителите, платени са осигуровки, за издадени са фактури за платени данъци. Това означава, че разходите от страна на фирмата на 100 процента са направени, естествено за сметка на кредити от банките“, обяви инж. Георги Златев от браншовата камара.

Забавянето на парите повлича и други фирми в сектора, тъй като с една пътна фирма са свързани поне 3-4 други, които осигуряват материали и машини за нея.

Когато тя няма пари, не се разплаща с доставчиците си, обясниха от брашна. Губят и работници.

От МРРБ обясниха, че натрупаните задължения са неразплатени от миналата година и ще започнат да се погасяват към бизнеса с приемането на бюджета.

От браншовата камара успокояват, че за момента няма фирми от пътния бранш, които да са заплашени от фалит.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Костадинов алармира: 3-ма мъже с пръти нападнаха "Безсмъртния полк"
Дата: 09/05, 15:26

Пламен Китипов: Заплатата на главния архитект на Варна е запорирана по искане на общината
Дата: 09/05, 15:24

Линията Варна – Батуми се утвърждава като ключов коридор между Европа и Кавказ
Дата: 09/05, 15:13

Германия подготвя забрана на електронните цигари за еднократна употреба
Дата: 09/05, 15:07

На търг продават лични вещи на Мерилин Монро
Дата: 09/05, 14:501 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия