Прекъсват А1, Виваком и Йеттел на 15 март в тези часове


12/03/2025, 11:31

Пиксабей

Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) прие решения, с които осигури условия за по-ефективно и ефикасно използване на радиочестотния спектър в обхват 900 MHz от трите мобилни предприятия - "А1 България“ ЕАД, "Виваком България“ ЕАД, "Йеттел България“ ЕАД, цитира Фокус.

На трите предприятия е предоставен допълнителен честотен ресурс от 2х0.4 MHz, като с оглед създаване на условия за оптимално използване на спектъра и повишаване качеството на предоставяните мобилни услуги, предстои да бъде извършена реорганизация на честотния спектър в обхвата. 

Във връзка с гореизложеното "А1 България“ ЕАД, "Виваком България“ ЕАД и "Йеттел България“ ЕАД планират оперативния процес да започне в 00:30 часа на 15.03.2025 г. и се очаква да продължи до 06:00 часа на 15.03.2025 г.

В този период е възможно да се появят временни затруднения, при осъществяването на връзка в обхват 900 MHz, от потребители, които ползват телефони, поддържащи основно гласови услуги (за 2G и 3G технологии).

Потребителите на телефони, поддържащи 4G и 5G технологии няма да бъдат засегнати.

КРС ще следи протичането на процеса на оптимизация съгласно приетите решения и предоставения оптимизиран радиочестотен спектър на трите предприятия.  

Оптимизацията е част от дългосрочните усилия за подобряване на мрежовото покритие и качеството на услугите.

След приключване на планираната оптимизация КРС ще извърши проверка, с цел осъществяване на контрол на извършените дейности.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Предложение за брак в Гербовата зала: Доброволците Тодор и Добринка в гвардейски отряд се сгодиха пред президента
Дата: 06/05, 15:11

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 15:10

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 15:10

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 15:10

Северна Корея заличава идеята за обединение с Южна Корея с промяна в конституцията
Дата: 06/05, 15:03

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия