Борислав Гуцанов: Ще има още промени във финансирането на партиите


05/12/2013, 09:29

Радвам се, че политическите партии стигнаха до намаляване размера на субсидиите”, сподели в "Здравей, България" по Нова Телевизия депутатът от Коалиция за България Борислав Гуцанов. По думите му решението за 10-процентното понижение в държавното финансиране на политическите сили е само първата от две стъпки, 

Втората е свързана с цялостна промяна в закона по отношение на финансирането на политическите партии, посочи Гуцанов. По думите му това може да стане за следващите избори. Управляващите мислят и за това как да обвържат парите за партиите не само с гласовете, получени от тях, а и с резултатите на отделния кандидат за народен представител.  

Според социалиста не може да има пряка връзка между партийната субсидия и социалното състояние на страната. „Но все пак затова субсидията се намали. Ще има и друга стъпка с промяна на философията за финансиране”, отбеляза обаче народният представител.

По думите му досега не е имало бюджет, който да е толкова социално насочен - 12 млрд. са социалните разходи, които са предвидени за следващата година от правителството на премиера Пламен Орешарски.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Обявиха жълт код за опасно време в 18 области
Дата: 12/05, 07:08

Иран предупреди, че е готов да преподаде урок на всеки агресор
Дата: 12/05, 07:04

Бюджетната комисия в НС разглежда двата законопроекта на „Прогресивна България“ за овладяване на цените
Дата: 12/05, 07:00

Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 12/05, 07:00

Повишаване на температурите и дъжд след обед във Варна
Дата: 12/05, 06:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия