Пиксабей
Тази година са планирани два теста на системата BG-Alert – на 1 април от 11:00 до 11:30 ч. и на 1 октомври, съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението“. Тестовите съобщения ще бъдат по избор, като гражданите могат да решат дали да ги получават.
По думите на Джартов, съобщенията достигат до потребителите до четири минути след изпращане, но за това е необходимо устройството да поддържа системата, да има мрежово покритие, да не е в „самолетен режим“ и да се намира на територията на излъчване.
Той подчерта, че ранното предупреждение е ключов елемент в управлението на бедствия, предоставяйки информация за възникнали или предстоящи опасности. За целта е нужен постоянен мониторинг, а излъчването на сигнал е последната стъпка.
Системата BG-Alert използва технологията Cell Broadcast, която позволява бързо изпращане на съобщения, без да използва лични данни. Тя работи на принципа на европейския номер 112 и може да достига потребителите дори без SIM карта.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
От Външно с предупреждение: Избягвайте пътуване до Австрия
Дата: 21/02, 01:50
21 февруари 1958 г. - Създават символа на мира
Дата: 21/02, 01:31
Отстъпка за жилище за младоженци: международна корпорация стартира кампания за 14 февруари във Варна
Дата: 21/02, 01:10
В Русия откриха 228-каратов диамант
Дата: 21/02, 01:00
“Янев Принт” ЕООД е специализирана фирма в производството на етикети, тяхното отпечатване, разпространение и продажба
Дата: 21/02, 00:50