Снимка: Булфото
Мъж на 63 години е задържан в Русе във връзка с телефонна измама спрямо 88-годишна жена от Казанлък. Това съобщават от Областната дирекция на МВР в Стара Загора. Той е установен при съвместни действия на служители от Главна дирекция „Национална полиция“, Областната дирекция на МВР – Стара Загора, Районно управление – Казанлък и ОДМВР – Русе.
По данни на полицията мъжът е участвал като "муле" в телефонната измама в Казанлък. След като пострадалата жена е била въведена в заблуждение чрез множество телефонни разговори, че съдейства на полицията за задържане на престъпници, е оставила на два пъти до чешма в близост до жилищен блок пари.
При проведените процесуални действия са намерени и иззети комуникатори, както и по-голямата част от инкриминираната парична сума и други вещи, свързани с престъплението. Мъжът, 63-годишен, е задържан за срок до 24 часа по реда на Закона за МВР. Предстои доклад на материалите на Районната прокуратура в Стара Загора.
Сигнал за престъплението е подаден от жената на 18 март, която е оставила до чешма в близост до жилищен блок в Казанлък сумата от над 13 хиляди лева.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Издирват 49 бивши работници на "Химко", за да си получат заплатите
Дата: 09/05, 16:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 16:30
Александър Николов ще играе за иранския Фулад Сирджан на финалите за азиатската Шампионска лига
Дата: 09/05, 16:21
Спецакция на СДВР: 19 арестувани
Дата: 09/05, 16:03
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 15:50