Снимка: Пиксабей
Официални представители на Русия и САЩ ще проведат разговори за Украйна на 24 март в Саудитска Арабия.
Това съобщи помощникът на президента Владимир Путин Юрий Ушаков, предаде АФП.
„Тези консултации ще се проведат в понеделник, 24 март, в Рияд. От руска страна на тях ще присъстват Григорий Карасин, председател на комисията по международни въпроси на Сената, и Сергей Беседа, съветник на ръководителя на службата за сигурност ФСБ“, заяви Ушаков в коментар, публикуван от Кремъл.
Държавните глави на Съединените щати и Русия Доналд Тръмп и Владимир Путин проведоха телефонен разговор в следобедните часове на 18 март.
„Мисля, че проведохме чудесен разговор. Той продължи почти два часа. Говорихме за много неща и се стремяхме към мир“, заяви вчера в интервю за телевизия FoxNews стопанинът на Белия дом.
В двучасовия си разговор Путин и Тръмп обсъдиха ситуацията в Украйна, условията за предотвратяване на ескалация и редица международни теми.
Тръмп смята, че продължаването на конфликта в Украйна би заплашило с Трета световна война.
„Искаме да прекратим конфликта и се занимаваме с това. Там не са замесени американци, но биха могли да бъдат, ако заради това започне Трета световна война, което е просто нелепо. Но се случват странни неща“, отбеляза домакинът на Белия дом.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Проучване: Повечето граждани на ЕС не възприемат САЩ като надежден партньор
Дата: 07/05, 11:01
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 11:00
Митничари задържаха 1300 спортни футболни екипа за около 100 хил. евро на "Гюешево"
Дата: 07/05, 10:54
Във Варна стартира Световната купа
Дата: 07/05, 10:47
Спартак: Възмутени сме от поведението на президента на Добруджа
Дата: 07/05, 10:431 Коментар