Кадър Ютуб
Принцът на Уелс, Уилям, пристигна в Естония за да изрази подкрепата си към британските войски, част от най-голямото присъствие на армията на Обединеното кралство извън граница. Те играят ключова роля в защитата на балтийската държава от потенциалната заплаха от Русия, предаде Евроком и БТА.
Принц Уилям се запозна с войниците и военната техника, които пазят източния фланг на НАТО. Облечен в униформа, той беше заснет в танк Challenger 2 и по-късно в бронирана бойна машина, демонстрирайки ангажимента на Великобритания към възпирането на агресията от Русия.
По време на двудневния си престой, принц Уилям посети част от 900-те британски войници, разположени в Естония като част от многонационалната бойна група. Той се срещна с войници от полка Mercian, на който е почетен командир.
Присъствието на войските на НАТО в Естония показва променения баланс на силите в региона. До 1991 г., преди страната да възвърне независимостта си, базата е била част от съветската система за въздушна отбрана, разполагаща изтребители МиГ.
БАБХ ликвидира четири огнища на шарка край Пловдив
Дата: 09/05, 13:20
Предупреждение за сериозно понижение на температурите, дъжд и гръмотевици в близките дни
Дата: 09/05, 13:11
В Бургас стартира вторият етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 13:00
Водолази извадиха велосипед, тротинетка и пейка от дъното край Морската гара във Варна
Дата: 09/05, 12:50