илюстрация Пиксабей
Българин и румънец получиха шанс за втори живот, след като близките на 68-годишна жена взеха благородното решение да дарят органите ѝ. Донорската ситуация бе реализирана от екип на МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов“ във Велико Търново, предаде bTV.
В резултат на това екип от Клиниката по урология към УМБАЛ „Александровска“ извърши бъбречна трансплантация на 60-годишен мъж. Поради медицински показания вторият бъбрек не е трансплантиран.
По линия на споразумението ни с Румъния 33-годишен мъж получи шанс за нов живот след трансплантация на черен дроб.
Пациентите са в добро общо състояние и остават под лекарско наблюдение в реанимациите.
Министерство на здравеопазването и Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ поднасят искрени съболезнования към близките на донора и изразяват благодарност и уважение за взетото в тежък за тях момент благородно решение да спасят човешки животи. Благодарност изказваме и на екипите на лечебните заведения.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 26/06, 22:30
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 26/06, 22:30
Копринков: Водните ресурси на страната не се управляват добре
Дата: 26/06, 22:27
Руски учени "свързаха" прекъснат гръбначен мозък и върнаха движението
Дата: 26/06, 22:21