Снимка: Агенция "Митници"
Оставиха в ареста румънеца, обвинен в опит контрабандно да пренесе през българската граница 14.266 килограма злато на "Лесово". Общата стойност на златото възлиза на 1 344 589 лева по цени на съдопроизводството, предава Дарик.
Мъжът е на 32 години, неосъждан. Работи като шофьор във фирма за превоз на товари, стана известно в съдебната зала по време на гледането на мярката.
По данни на Окръжна прокуратура в Ямбол по време на разследването е установено, че златото е пренасяно в товарен автомобил от обвиняемия, който е обявил пред митническите власти, че няма нищо за деклариране.
При личен преглед на водача, митническите инспектори откриват по тялото на мъжа общо 10 отливки от жълт метал. Осем от тях са били облепени около кръста и по краката му, а останалите две - укрити под ходилата в обувките.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Водещите борсови индекси в Европа закриха деня със спадове
Дата: 23/06, 23:46
Щастиливият Роналдо: Бог помага на тези, които работят усилено
Дата: 23/06, 23:32
ООН евакуира 11 000 блокирани моряци в Ормузкия проток
Дата: 23/06, 23:21
Войните и климатичните бедствия оставят 100 милиона деца извън училище
Дата: 23/06, 23:08
Започва основен ремонт на над 29 км третокласни пътища в област Добрич, финансиран от ЕС
Дата: 23/06, 22:59