Служители на голям военен завод у нас започват безсрочни протести


24/03/2025, 16:28

Снимка: Булфото, архив

Работниците и служителите във военния завод „ТЕРЕМ-Хан Крум“ в Търговище започват от 27 март, четвъртък, безсрочни протестни действия. Всеки ден от 10 до 11 ч. те ще блокират движението на кръстовището на главен път София - Варна, предава Дарик.

Протестните действия са заради системно забавяне на изплащането на трудовите възнаграждения, както и липсата на стратегия на принципала - „Терем - холдинг“ ЕАД и собственика на завода - Министерство на отбраната, за бъдещето на предприятието. 

Работниците настояват за изплащане на дължимите заплати за месеците януари и февруари 2025 г., както и осигуряване на трудова заетост за настоящата година.

В завода работят близо 150 души и той е единственият в България за ремонт и обслужване на танкова и бронетанкова техника.

Работниците и служителите и синдикалната организация на ФНСОБА-КНСБ в завода настояват за среща с представители на принципала, които да отговорят на техните въпроси за бъдещето на предприятието. 

Това ще е поредна протестна акция, след като на 16 януари такава се проведе на портала на предприятието, а на 4 март бе блокирано движението на главен път София - Варна.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ПП: Бащата на евродепутат от ГЕРБ е съдружник във фирмата на г-н Невзоров в обекти в "Баба Алино"
Дата: 24/06, 14:11

Тир се вряза в кола в насрещното край Зимница, две деца и възрастен загинаха
Дата: 24/06, 14:071 Коментар

Районният кмет на "Одесос" във Варна: Пред административна криза сме, спираме събирането на такси за общински терени
Дата: 24/06, 14:04

Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 24/06, 14:00

Катастрофа блокира магистрала "Тракия", пренасочват по обходен маршрут
Дата: 24/06, 13:48

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия