МВнР: България посреща с тревога обявеното от ООН за гибелта на Марин Маринов


25/03/2025, 16:07

Снимка: МВнР

България с тревога посреща информацията на ООН, че гибелта на българския гражданин Марин Маринов е резултат от обстрел на израелски танк. Това се казва в позиция на Министерството на външните работи, публикувана в Х, предава Дарик.

„С тревога посрещаме обявеното от говорителя на Генералния секретар на ООН, че базирано на известната до момента информация, причината за гибелта на българина Марин Маринов и тежко ранените служители в мисията на ООН в Газа от 19 март, са резултат от обстрел на израелски танк“, заявяват от външнополитическото ни ведомство.

България подкрепя настояването на генералния секретар Антонио Гутериш за провеждане на „старателно, пълно и независимо разследване” и очаква резултатите от него, съгласно поетия по-рано от ООН и към България ангажимент, се казва още в позицията.

„Както неколкократно заявихме, за нас е важна единствено истината, основана на компетентен анализ на събитията и на неоспорими доказателства“, подчертават от МВнР.

Говорителят на Генералния секретар на ООН Стефан Дюжарик съобщи, че израелски танков снаряд е убил на 19 март българина Марин Маринов и е ранил още шестима души в Газа. Сред пострадалите са представители на Франция, Молдова, Северна Македония, Палестина и Обединеното кралство. Организацията на обединените нации обяви още, че ще намали своето присъствие в региона.

Израелското министерство на външните работи обвини ООН в манипулация. От там отрекоха убийството на Марин Маринов да има някаква връзка с дейността на израелската армия.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Взеха книжката на шофьор заради закон, който още не е бил в сила
Дата: 12/05, 09:07

Създава се сайт за проследяване на цените на едро и в магазина
Дата: 12/05, 09:03

Депутат от ПБ: КЗК ще има право да забранява необосновано високи цени
Дата: 12/05, 08:57

Шефът на БАБХ разкри схеми за източване на държавни субсидии: Над 1000 животни в 4 ферми ги има само на документи
Дата: 12/05, 08:44

Цените на горивата растат заради кризата в Близкия изток
Дата: 12/05, 08:411 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия