Избраха за четвърти път жена за председател на Бундестага


25/03/2025, 16:38

Снимка: Фейсбук, Julia Klöckner 

Германската консерваторка Юлия Кльокнер беше избрана за председател на долната камара на германския парламент - Бундестага, чийто нов състав беше излъчен на предсрочните парламентарни избори на 23 февруари, предаде ДПА. Днес е първото заседание на новия Бундестаг, посочва БТА.

52-годишната Кльокнер получи стабилно мнозинство при гласуването в парламента. По традиция този пост се полага на най-голямата парламентарно представена партия в Бундестага. Сега това е коалицията Християндемократически съюз/Християнсоциален съюз, оглавявана от консерватора Фридрих Мерц.

Кльокнер е от западната германска провинция Райнланд-Пфалц. От 2018 до 2021 г. е министър на храните и земеделието в кабинета на Ангела Меркел. Тя е четвъртата жена, която заема председателския пост на Бундестага.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44

Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41

Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37

Спартак спечели важни три точки в борбата си за оставане в Първа лига
Дата: 10/05, 16:33

17-годишните „моряци“ победиха ЦСКА 1948 в Елитната група
Дата: 10/05, 16:23

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия