Снимка: Пиксабей, илюстративна
15 години ще лежи в затвора баща, убил собствения си син, постанови окончателно Върховният касационен съд.
Г. В. умишлено умъртвил рождения си син, който по време на смъртта си бил на 40 години, чрез нанасяне на прободно-порезни рани с нож.
60-годишният мъж бе задържан с постоянна мярка "задържане под стража" на 1 май 2023 г. До престъплението се стигнало след спор между бащата, неговия брат и сина му.
Убийството е станало в къщата на бащата, където възникнал скандал. След като опитал да си тръгне, синът бил издърпан обратно от своя чичо. ВКС не прие твърденията на обвиняемия, че преди да замахне с ножа към сина си, подсъдимият е бил ударен от него, нито, че се е "навел" заплашително към него.
Според съдийския състав престъплението е умишлено, а раните от нож не говорят за неизбежна самоотбрана.
"Защитното размахване на ножа би причинило плитки и безразборни наранявания", аргументират се магистратите, потвърдили присъдата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
МОСВ събира предложения за възстановяване на увредени екосистеми у нас
Дата: 20/06, 20:38
И тримата работници на АПИ, пострадали при катастрофата край Ботевград, са с опасност за живота
Дата: 20/06, 20:22
28 души остават в болница след влаковата катастрофа в Англия
Дата: 20/06, 20:05
Лято с повече комфорт и по-малко разходи в Mr.Bricolage
Дата: 20/06, 20:00