Кадър Община Русе
Жилищният пазар в града отбелязва ръст от 8% през четвъртото тримесечие на 2024 година
Цените на жилищата в България продължават своя възходящ тренд, като през четвъртото тримесечие на 2024 година са се повишили с 2,7% спрямо предходното тримесечие. Това показват последните данни на Националния статистически институт (НСИ), пише Дунав мост.
Град Русе оглавява класацията с най-значително поскъпване на имотите, регистрирайки впечатляващ скок от 8% в цените на жилищата. Следват го Пловдив с 5,9% повишение, Варна с 5,1% и Стара Загора с 4,5% ръст в цените.
Столицата София, която традиционно се свързва с най-високите абсолютни цени на имотния пазар, през последното тримесечие на 2024 година отбелязва по-умерено повишение от 2,2%. В Бургас също се наблюдава по-плавно увеличение на жилищните цени - с 1,5 на сто.
Годишният ръст достига 18,3%
В сравнение със същия период на предходната година, цените на жилищата през последните три месеца на 2024 година бележат значително по-сериозно увеличение. НСИ отчита годишен ръст от 18,3%, което представлява повишение спрямо третото тримесечие, когато годишният ръст беше 16,5%.
Данните от статистическия институт показват трайна тенденция на поскъпване на жилищния пазар в цялата страна, като темпът на годишно нарастване се ускорява. Това потвърждава продължаващия интерес към недвижимите имоти като инвестиция, въпреки растящите цени.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Отварят ски зоната в Пампорово на 28 декември
Дата: 27/12, 01:00
Манчестър Юнайтед спечели дербито с Нюкасъл
Дата: 27/12, 00:45
Поетесата Маргарита Петкова: Изкуственият интелект не може да пише римувана поезия
Дата: 27/12, 00:30
Буря отмени над 1000 полета в САЩ
Дата: 27/12, 00:15
Празнична трапеза без натиск върху бюджета: По-евтин свински врат и пуйка на цени от 2024 г. в Lidl
Дата: 27/12, 00:00