Снимка: Булфото
Министър-председателят Росен Желязков ще участва в Среща за мира и сигурността за Украйна, която ще се проведе в четвъртък, 27 март, в Париж, Франция. Това съобщиха от Министерския съвет.
България получи покана от Елисейския дворец за участие в утрешната среща. Домакин на форума е френският президент Еманюел Макрон, предава Дарик.
Според Елисейския дворец 31 страни, включително съюзници от НАТО, държави-членки на ЕС и страни извън ЕС като Великобритания, Канада и Норвегия, се очаква да присъстват.
Тази вечер Макрон ще посрещне украинския президент Володимир Зеленски в Париж за работна вечеря преди срещата на върха.
"Франция ще превърне преследването и укрепването на военната и финансовата подкрепа за Украйна в свой основен приоритет", се казва в изявление на Елисейския дворец.
Основната цел на срещата на върха е да се финализира това, което европейските държави са готови да предложат за Украйна - включително дали ще обмислят разполагането на мироопазващи войски на място в Украйна.
Съобщава се, че Франция, Великобритания и Украйна също работят по представянето на мирен договор на САЩ, който вероятно ще бъде обсъден в четвъртък.
Страните, които са съгласни с тази сделка, биха формирали т.нар. "коалиция на желаещите".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Розовите" полета от Джирото край Бургас се оказаха с рапица
Дата: 09/05, 02:001 Коментар
Задържаха петима, изтеглили над 20 бързи кредита с чужди лични карти
Дата: 09/05, 01:30
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 01:14
9 май - Ден на победата
Дата: 09/05, 01:00