Ким Чен Ун изпрати още 3 хиляди севернокорейци да се бият с Украйна


27/03/2025, 10:50

Кадър КНДР

Северна Корея е изпратила нови 3000 войници в Русия от началото на годината, съобщи южнокорейската армия, цитирана от Йонхап и Франс прес. По оценка на Сеул, от първоначално разположените 11 000 севернокорейски бойци, около 4000 са убити или ранени в бойни действия срещу Украйна, цитира БТА и Евроком.

Освен войници, Пхенян продължава да доставя ракети, артилерия и боеприпаси на Русия, в рамките на засилено военно сътрудничество между двете страни.

Южнокорейското военно разузнаване съобщава и за признаци на подготовка за ново изстрелване на разузнавателен спътник от КНДР, но засега не се очаква то да е в близките дни.

Междувременно, в присъствието на лидера Ким Чен-ун, Северна Корея е тествала дронове камикадзе с изкуствен интелект, както и подобрени разузнавателни БПЛА, способни да засичат тактически цели по суша и вода, съобщи Корейската централна телеграфна агенция (КЦТА), цитирана от Ройтерс.

Според източници, севернокорейските сили в Русия активно използват дронове, като трупат реален боен опит, който вероятно ще бъде използван за бъдещо развитие на собствените им въоръжени системи.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В Бургас стартира вторият етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 13:00

Водолази извадиха велосипед, тротинетка и пейка от дъното край Морската гара във Варна
Дата: 09/05, 12:50

ГДБОП: Фалшиви SMS съобщения за неплатени пътни глоби точат пари от сметките ви
Дата: 09/05, 12:40

Словашкият премиер пристигна в Кремъл за честванията на 9 май
Дата: 09/05, 12:301 Коментар

Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия