Снимка: Пиксабей
Президентът на Русия Владимир Путин пусна на вода ядрена подводница, оборудвана с хиперзвукови ракети "Циркон", които могат да се движат няколко пъти по-бързо от скоростта на звука, предаде Ройтерс, цитирани от БНТ.
Руските информационни агенции, позовавайки се на видеовръзка от арктическото пристанище Мурманск, съобщиха, че Путин е пуснал на вода плавателен съд, наречен "Перм" на името на град в Урал.
Руските агенции отбелязват, че "Перм" е първата атомна подводница, която е пусната на вода и ракетите "Циркон" са на борда ѝ като стандартно оборудване.
Ракетите "Циркон" са с обсег на действие 900 км и тяхната скорост прави много трудни противодействието срещу тях, посочва Ройтерс.
"Перм" е шестата подводница в руския флот от клас "Ясен" и "Ясен-М", построени от корабостроителницата Севмаш край Мурманск.
Докато е бил в Мурманск, Путин е посетил подводницата "Архангелск", която е от същия клас като "Перм", съобщи ТАСС. Ракетите "Циркон" могат да се смятат за стратегически поради тяхната мощност, точност и скорост. Затова е окуражаващо, че те се инсталират на атомни подводници, заявил Путин, докато разговарял с моряците от "Архангелск", посочва ТАСС.
Руският прецидент също е разгледал предприятието "Атомфлот", което контролира проектите за руските ледоразбивачи.
Редактор "Екип на Петел"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
С декларации от ПП-ДБ и „Възраждане“ започна заседанието на парламента
Дата: 19/12, 09:37
Движението по пътя Самоков - София е затруднено заради прегазени коне
Дата: 19/12, 09:221 Коментар
Кола се заби в огражденията по столичен булевард
Дата: 19/12, 09:14
Меглена Кунева: Опасявам се как ще оправят хората с еврото в малките населени места
Дата: 19/12, 09:101 Коментар
24-годишно момиче почина на купон в Благоевград
Дата: 19/12, 09:09