Българските младежи са силни индивидуалисти, показва изследване


28/03/2025, 16:01

кадри Нова нюз 

редактор Веселин Златков

Българските младежи между 14 и 29 години са по-силни индивидуалисти от връстниците си в Югоизточна Европа. Те са изключително скептични към всички институции, както български, така и европейски и международни. Това коментира по Нова нюз доц. Борис Попиванов, ръководител на проучването. Той подчерта, че те оценяват възможността за промяна в обществото, но по-скоро с индивидуални действия, като бойкоти и протести, а не с участие в политиката.

„Семейството, близките и аз, това са нещата, които поставят младежите като ценности”, това добави социологът Яница Петкова. Тя коментира, че според изследването българските младежи не са апатични, а по-скоро използват индивидуализма си като механизъм за справяне в един несигурен свят.

Петкова каза също, че младите не смятат, че семейството и кариерата си противоречат. Те масово заявяват, че искат деца, но това е декларативно, защото не се потвърждава от демографската картина в страната, допълни социоложката.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На живо: Първото заседание на правителството на Румен Радев
Дата: 08/05, 16:05

Тир се запали в движение на АМ "Тракия"
Дата: 08/05, 16:04

Подготвят нов конкурс за главен архитект на Варна
Дата: 08/05, 15:48

Времето във Варна в събота 9 май: Започват валежи
Дата: 08/05, 15:48

Скандал в "Старбъкс" прераснал в престрелка на Главната във Варна: Били са рускоговорящи
Дата: 08/05, 15:414 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия